O nás

Informační centrum v Litomyšli bylo otevřeno v červnu 1993 jako soukromé infocentrum. Informační centrum je od roku 1995 členem Asociace turistických informačních center České republiky. Informační centrum sídlí na Smetanově náměstí, čp. 72 v blízkosti Morového sloupu. V hlavní turistické sezóně provozuje rovněž pobočku na zámeckém návrší – Zámecké informační centrum.

Svoji odbornou způsobilost dokazují profesní členství  i významná ocenění:
• Člen Jednotné klasifikace turistických informačních center ČR – klasifikační třída B
• Člen sítě turistických infocenter Pardubického kraje; kategorie oblastní TIC - ověřovatel: Krajský úřad Pardubického kraje
• Člen Asociace turistických informačních center ČR od r. 1995
• Oficiální turistické informační centrum České republiky, Czech Tourism
• Nejlepší informační centrum v ČR -  soukromé  2003 a 2006 (soutěž vyhlásil odborný časopis cestovního ruchu C.O.T.Business)
• Nejoblíbenější informační centrum Pardubického kraje 1.místo v r. 2010, 2011, 2012, 2013, 2017, 2018 a 2019
• Druhé nejlepší infocentrum v ČR v roce 2012 hodnocené Deníkem MF Dnes, známka 1,3

Certifikat_14.5.2019 csks certifikat2020

 

Pracovníci infocentra vytvářejí pravidelně informační materiály města – Stravování, Ubytování, Tipy na výlet, shromažďují data a připravují podklady pro každoroční leták Roční kalendář akcí. Spolupodílejí se na korekturách městských letáků.

Obsahově zajišťují měsíční kalendář akcí v litomyšlském zpravodaji Lilie a na webu města, na webu www.litomysl.cz  spravují sekci pro turisty, doplňují informace na internetovou prezentaci www.vychodni-cechy.info a ostatní turistické portály.

Na výstavách a veletrzích cestovního ruchu osobně prezentují město i region dle požadavků města, sdružení a spolků Litomyšle.

Úspěšná činnost informačního centra v Litomyšli je zejména díky finanční podpoře města Litomyšl, Pardubického kraje, ale také díky spolupráci s místními podnikateli a s těmi, kteří dlouhodobě obětavě a nezištně v cestovním ruchu pomáhají.

 

Kategorie: