Komentovaná prohlídka města, audioprůvodce městem, bezbariérová trasa

Informační centrum Litomyšl nabízí komentované prohlídky historickým jádrem města pro skupiny i jednotlivce. Prohlídka trvá přibližně 80 minut.

Rezervace prohlídek v Infocentru Litomyšl, Smetanovo náměstí 72, 570 01 Litomyšl Tel. 461 612 161, e-mail: ic@litomysl.cz, www.ticlitomysl.cz

DSC0012DSC0014DSC0038DSC0065DSC0084DSC0104DSC0107DSC0109DSC0133

Prohlídka města s průvodcem začíná většinou u Morového sloupu na Smetanově náměstí, naproti našemu informačnímu centru (Smetanovo náměstí 72, Litomyšl). Průvodce seznámí skupinku s historií a současností města.  Dále pak pokračují prohlídkou Smetanova náměstí, Radniční věže, Domu u Rytířů, památníku B. Smetany, Smetanova domu, Toulovcova náměstí, sochy A. Jiráska, budovy Regionálního muzea, Piaristického kostela, koleje, Klášterních zahrad. Prohlídka města nezahrnuje vstup do objektů. Vedení prohlídky a sraz s průvodcem je možné individuálně přizpůsobit požadavkům skupiny. Většinou se prohlídka zakončí na zámeckém návrší, kde skupiny pokračují navazujícími prohlídkami např. zámku, Rodného bytu B. Smetany, Muzea domečků, panenek a hraček…

Prohlídky města je možné běžně zajistit v Čj, Nj a Aj. Po domluvě a včasné rezervaci také v těchto jazycích: Fj a Rj.

Pro jednotlivce nabízíme také možnost zapůjčit si přímo v infocentru audioprůvodce s prohlídkou města. Audioprůvodce je k dispozici v těchto jazycích – Čj, Nj a Aj.

Ceník prohlídky města, zapůjčení audioprůvodce ke stažení zde.

bezbarierovy_mensikočárek_mensiV rámci česko-polského projektu "Překračujeme hranice" jsme spolupracovali na vytvoření bezbariérové trasy na prohlídku Litomyšle.
Dokument s popisem trasy je ke stažení zde.