ICden-leto
ICnoc
ICpult
ICza1leto
ICza21
ICza31
ICzedveri

csks rgb resize

Přihlášení

Již od roku 2011 se pravidelně každý druhý měsíc schází nad společnými tématy, nápady, a inovacemi pracovní skupina tvořená z litomyšlských podnikatelů v oblasti cestovního ruchu, zástupců hotelů, penzionů, restaurací, vinoték a obchodů.

Nejedná se o žádnou oficiální skupinu lidí zvolenou samosprávnou města, ale o sdružení aktivních občanů, které zajímá dění okolo turismu ve městě, mají nápady, snaží se věci měnit. Schůzky svolává informační centrum, zúčastnění si vzájemně sdělují informace v cestovním ruchu v Litomyšli a vymýšlí společně, co by se mohlo zlepšit.

Nápady a náměty z pracovní skupiny jsou postupně předkládány na jednáních Komise pro kulturu, spolkový život a cestovní ruch.
Ze společné aktivity podnikatelů a infocentra tak např. vzešla speciální knížka plná slev a výhod „Užijte si Litomyšl“, kterou v turistické sezóně 2013 využilo 1200 turistů. Ve slevové knížce návštěvník našel více než 60 slev od 40 různých poskytovatelů, včetně památek, muzeí, galerií, obchodů, služeb, sportovišť.

Z pracovní skupiny vzešel i návrh vytvořit „Zelenou zónu“, tzn. vymezení klidové zóny u Morového sloupu, nástupní a výstupní místo, odpočinkovou část, tak aby turisté vystoupili z autobusu v horní části náměstí a prošli celé náměstí až k zámku a využili tak nabídky služeb, obchodů, galerií na hlavním náměstí.

Dalším zlepšením je např. návrh na vytvoření Volnočasového portálu, který by byl součástí webu města Litomyšle a zatraktivnil by nabídku kulturních, sportovních a dalších volnočasových možností pro turisty i občany města.
Máte-li zájem být aktivní v pracovní skupině a souvisí Vaše práce s cestovním ruchem v Litomyšli, pak budeme rádi, když se nahlásíte v informačním centru na Smetanově náměstí.

 


Pomozte nám být lepší!

 

 

Jaký typ komunikace s námi upřednostňujete?

 

 

Odpovědět

  

    


 Certifikat 2015

 

Otevírací doba

duben - září

Po - Pá:

So:
Ne:

08:30 - 18:00
09:00 - 14:00
09:00 - 14:00

litomysl 12x jinak

  Asociace turistických informačních center ČR Českomoravské pomezí  Dovolená ve Východních Čechách

Kraj Smetany a Martinů    Made in Litomyšl    České dědictví UNESCO 


Copyright © 2015. All Rights Reserved.