ICden-leto
ICnoc
ICpult
ICza1leto
ICza21
ICza31
ICzedveri

csks rgb resize

Přihlášení

Literarni toulky po SvitavskuJe jen málo regionů u nás, které se mohou pochlubit tak bohatým literárním místopisem, literárními tradicemi. Takovým je třeba literární Svitavsko. Březovský, Bureš, Dietl, Goethe, Havlíček Borovský, Heyduk, Jeřábek, Jilemnický, Jirásek, Michl, Němcová, Nejedlý, Neruda, Nováková, Rettigová, Šmilovský, Šotola, Tyl, Vrchlický, Váchal, Wolker, Zákrejs a desítky dalších spisovatelů – i to je Svitavsko.

Ředitel svitavského gymnázia Milan Báča vydal v nakladatelství OFTIS knížku Literární toulky po Svitavsku. Předmětem jeho zájmu byla rodiště literátů, jejich studia na zdejších školách, jejich pobyty a působení, návštěvy, literární tvorba spjatá se Svitavskem, místa a osoby regionu zobrazené v dílech literátů, ale i pomníky či sochy, pověsti. Kromě literárního místopisu kniha na více než 300 stránkách předkládá také rozsáhlý slovník autorů (téměř 300 hesel) spojených s regionem a řadu námětů na literární procházky, toulky či putování. Kniha, která je doplněna desítkami fotografií a map, není vyčerpávající literární historií regionu, je spíše kombinací literárního průvodce a literární publicistiky.
Literární toulky Litomyšlí zahrnují celkem 29 kapitol (29 litomyšlských zastavení), dalších 13 kapitol je věnováno Literárním toulkám Litomyšlskem.
Publikaci je možné zakoupit v v našem infocentru nebo eshopu.


Pomozte nám být lepší!

 

 

Jaké služby u nás nejraději využíváte?

 

 

Odpovědět

  

    


 Certifikat 2015

 

Otevírací doba

duben - září

Po - Pá:

So:
Ne:

08:30 - 18:00
09:00 - 14:00
09:00 - 14:00

litomysl 12x jinak

  Asociace turistických informačních center ČR Českomoravské pomezí  Dovolená ve Východních Čechách

Kraj Smetany a Martinů    Made in Litomyšl    České dědictví UNESCO 


Copyright © 2015. All Rights Reserved.